Dieta pudełkowa na schudnięcie

Jak się domyślacie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dieta towarzyszy nam przez cały dzień, więc przede wszystkimi musimy się z nią lubić. Należy zatem wybrać wariant, który najbardziej będzie zbliżony do naszych preferencji smakowych.

A jedyna słuszna odpowiedź, uniwersalna dla każdego to wybór odpowiedniej kaloryczności. Nie rodzaj produktów, a ich ilość powoduje to, że jesteśmy w deficycie kalorycznym i chudniemy. Czym jest deficyt kaloryczny i jak go wyliczyć opisaliśmy we wcześniejszym artykule na naszym blogu. Link do artykułu znajdziecie tutaj: https://link.do/7qEFR

 

Często mówi się, że tyjemy od węglowodanów albo że najlepsze śniadania to te białkowo-tłuszczowe.

 

Jednakże brak węglowodanów, nabiału czy produktów z glutenem nie zagwarantuje tego, że schudniemy, jeżeli będziemy spożywać więcej kalorii z pożywienia niż potrzebuje tego nasz organizm.

 

Dieta pudełkowa

 

Czy istnieje dieta na schudnięcie brzucha? Albo dieta na schudnięcie ud?

 

Niestety nie. Jeżeli chudniemy zmniejsza się poziom tkanki tłuszczowej w każdej części naszego ciała, a najwolniej odbywa się to właśnie w okolicach brzucha. Odbywa się to często w różnym tempie stąd czasami zostaje nam uciążliwa „oponka” albo kilka centymetrów za dużo w biodrach których ciężko się pozbyć. Winę za tego typu niechciane zachowania naszego organizmu przypisujemy uwarunkowaniom genetycznym i nie zawsze mamy na to wpływ.

Niestety nie ma również diety na szybkie schudnięcie, ponieważ jak sama nazwa wskazuje dieta to proces długotrwały i wymagający cierpliwości oraz pracy, a głodówki (czyli brak diety) nie są wskazane.

 

 

Nasza dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy samodzielnie nie potrafią stworzyć pełnowartościowego jadłospisu o odpowiednim bilansie kalorycznym. Pomoże Ci wytrwać w tym czasie przez urozmaicone i odpowiednio zbilansowane posiłki. Odchudzanie będzie przyjemnym procesem, a pierwsze efekty będą widoczne już po 1 tygodniu.