app Wybór Menu już od 25 dań dziennie | Teraz 15% rabatu z kodem: jemzdrowo

Zdrowie Uroda

Detoks sokowy – fundamentalne założenia diety sokowej

29.06.2023

Detoks sokowy inaczej dieta sokowa jest sposobem odżywiania, który polega na zastąpieniu pokarmów stałych płynnymi, składającymi się z warzyw i owoców. W zależności od planu żywieniowego detoks sokowy może uwzględniać całkowite powstrzymanie się od spożywania stałych pokarmów lub uwzględniać niektóre pokarmy stałe. Detoks sokowy składa się przeważnie z 5-6 porcji specjalnie przygotowanych soków / koktajli, a dobowa wartość energetyczna jest bardzo ograniczona. W Healthy Food Catering detoks sokowy składa się z 6 napojów po 500 ml każdy, a ich suma kalorii to około 1000 kcal. 

Ile czasu trwa detoks sokowy

Radykalny detoks sokowy  trwa od 3 dni do 1 tygodnia, gdzie spożywamy jedynie przygotowane soki. Decydując się jednak na detoks z udziałem posiłków stałych okres stosowania diety może być wydłużony. Skupmy się jednak na tej pierwszej opcji. Ponieważ dieta sokowa od HFOOD niesie za sobą niedokarmianie własnego organizmu, to nie może być ona stosowana przez dłuższy czas! Tylko zastosowanie diety sokowej w krótkim okresie ma sens i niesie za sobą prozdrowotne korzyści. 

Dieta sokowa – czego nie można spożywać

Detoks sokowy to dieta niedoborowa inaczej mówiąc niskokaloryczna, gdzie mocno ograniczamy ilość spożywanych kalorii, a co za tym idzie nie dostarczamy odpowiedniej ilości makroskładników – białka, tłuszczy oraz węglowodanów. 

Decydując się na ten rodzaj diety rezygnujemy z:

·      mięsa

·      ryb oraz owoców morza

·      tłuszczy

·      nabiału

·      produktów zbożowych

·      roślin strączkowych, 

·      słodyczy i innych produktów cukierniczych 

·      alkoholu

·      kawy oraz herbaty

Zalecane jest jedynie spożywanie równolegle z sokami świeżej czystej wody lub wody z cytryną / ogórkiem. 

Czym różnią się soki cold press od zwykłych soków?

Dieta sokowa to inaczej detoks sokowy, zatem fundamentalną zasadą jest przygotowywanie soków ze świeżych owoców oraz warzyw w specjalnej wyciskarce wolnoobrotowej. Dzięki niej soki są mało przetworzone, a sposób wyciskania „na zimno” pozwala zachować większość witamin i składników mineralnych, czego nie uda nam się uzyskać w tradycyjnych sokowirówkach. 

Kiedy warto sięgnąć po detoks sokowy od HFOOD? 

Jak już wspomnieliśmy kilkukrotnie dieta sokowa ma za zadanie oczyścić organizm z toksyn takich jak: pestycydy, metale ciężkie, dioksyny oraz aflatoksyny, które trafiają do naszego ciała poprzez przewlekły stres, brak odpowiedniej regeneracji, niedobory snu, brak ustalonego rytmu dobowego, spożywanie wysoko przetworzonych produktów z dużą ilością konserwantów, sztucznych barwników i polepszaczy smaku. 

Po czym więc poznać, że nasz organizm potrzebuje detoksu? 

Przede wszystkim jeśli:

  • odczuwasz ciągłe zmęczenie, pomimo odpowiedniej ilości snu,
  • miewasz częste bóle głowy,
  • masz uczucie ciężkości,
  • cierpisz na zaparcia,
  • często chorujesz,
  • cierpisz na kandydozę, choroby bakteryjne i wirusowe - często objawiające się na skórze w postaci ropni. 

Dodatkowo, problem może tkwić w zupełnie niezależnych od Ciebie warunkach takich jak:

  • zła jakość powietrza,
  • woda kranowa zawierająca dużą ilość ołowiu, azotanów, żelaza i różnego rodzaju mikroorganizmów, które mogą przedostać się do wody pitnej.

Jedynym zdrowym sposobem na pozbycie się toksyn, może okazać się detoks sokowy. 

Jakie efekty daje zastosowanie diety sokowej?

Dieta na oczyszczanie organizmu poza detoksykacją organizmu wpływa na szybkie przemiany metaboliczne prowadząc do redukcji masy ciała w krótkim czasie. Dlatego dieta sokowa jest również dietę redukcyjną.

Efekty diety oczyszczającej to przede wszystkim:  

·      poprawa samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia

·      redukcja masy ciała

·      utrata zbędnej, nagromadzonej wody w organizmie

·      wzrost energii i sił witalnych

·      lepsza koncentracja 

·      poprawa pracy układu trawiennego    

Dieta sokowa od HFOOD stosowana regularnie, przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zapadnięcia na choroby cywilizacyjne takie jak: cukrzyca, miażdżyca czy choroby związane z układem krążenia (nadciśnienie tętnicze). Dodatkowo stanowi idealny start, który przygotowuje organizm do wejścia na odpowiednią dietę redukcyjną. 

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Przyjmuje się, że zdrowa utrata masy ciała przy stosowaniu diety sokowej to około 2-3 kilogramy, a niekiedy nawet i 5, co jest związane z ilością nagromadzonej wody w naszym ciele i czasem trwania diety. 

 Ile kosztuje dieta sokowa od Healthy Food Catering – cena

Dieta sokowa od HFOOD to koszt 104 zł za pełen pakiet 6 soków wyciskanych metodą cold press na 1 dzień. Cena ta może się różnic w zależności od tego, czy w danym okresie czasu przewidziane są akcje rabatowe, wtedy cena naszego detoksu jest w mocno atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie. 

Czy kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą skorzystać z diety sokowej? 

Kobietom w ciąży, po porodzie i w trakcie laktacji zdecydowanie odradzamy stosowanie diety oczyszczającej organizm. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z tego rodzaju diety w trakcie przygotowań do poczęcia jednak, kiedy już to nastąpi należy skupić się przede wszystkim na odpowiednim dostarczaniu kilokalorii oraz makroskładników, aby dziecko miało odpowiednie warunki do rozwoju. Laktacja nie jest również odpowiednim czasem na diety oczyszczające ponieważ mleko w dużym skrócie tworzy się z krwi mamy, a podczas detoksykacji toksyny są właśnie uwalniane do krwiobiegu. Co za tym idzie wszystko z czego oczyści się mama trafi do dziecka, a tego zdecydowanie byśmy nie chcieli. Po zakończeniu laktacji i kiedy mama dojdzie do siebie i uspokoi hormony będzie czas na detoks sokowy. 

Czy dieta sokowa poprawia stan skóry?

Dieta sokowa poprzez oczyszczenie organizmu wpływa na napięcie i ogólną poprawę wyglądu skóry. Skóra jest pierwszą barierą ochronną człowieka i to jej stan często mówi nam o tym, co dzieje się w naszym wnętrzu. Zszarzała, ziemista cera, podkrążone oczy i ogólny brak napięcia skóry często spowodowany jest nieodpowiednim stylem życia i odżywiania. Sięgając po detoks sokowy oznacza, że jesteś na dobrej drodze do poprawy obecnego trybu życia, a fakt, że czytasz ten artykuł oznacza, że chcesz poprawić jakość swojego życia i wyglądu, Dieta sokowa jest idealnym punktem wyjścia do poprawy wielu aspektów Twojego życia związanych ze zdrowym odżywianiem, które z kolei prowadzi do ogólnej poprawy funkcjonowania organizmu i jego wyglądu. A to z kolei prowadzi do poprawy jakości życia. 

Skuteczny sposób na szybkie pozbycie się kilogramów – czyli detoks sokowy od Healthy Food Catering

Pozbądź się zalegających toksyn oraz złogów z organizmu z dietą sokową od Hfood. Zaryzykuj i sprawdź jakie cudowne efekty niesie za sobą dieta oparta jedynie na świeżo wyciskanych owocach i warzywach. Nie ważne czy jesteś kobietą jak i mężczyzną, detoks sokowy skierowany jest do każdego, kto zauważył u siebie powyżej opisane problemy lub chce rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem. 

Zadbaj o siebie z naszym serum zawartym w butelce. Zobacz jakie dobroczynne właściwości mają w sobie kolorowe soki od HFOOD. Nasze soki trafiają do Ciebie każdego dnia, aby Twój oczyszczający pakiet był pełen zdrowia i wartości mineralnych. Poczuj jaki smak i zapach ma zdrowie z dietą sokową od Healthy Foood Catering.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą stałą ofertą diet specjalistycznych oraz diet z wyborem menu.

 

 

 

 

< poprzedni wpis

Brain Food – czyli jak jeść mądrze by wspierać mózg

następny wpis >

Brak apetytu latem – jak sobie z nim radzić

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.