app Lider diety LOW FODMAP | -18% z kodem: zdrowadieta na całą ofertę w tym diety z Wyborem Menu

Lifestyle Healthy News

Dzień Ochrony Środowiska – eko opakowania w cateringu

06.09.2022

Bądź eko z Healthy Food

Wybierając catering dietetycznym dużo osób zastanawia się czy zużycie plastiku w ich domu nie wzrośnie. Wszyscy teraz myślą o naszym środowisku, często widzimy zdjęcia gdzie w lasach na plaży czy łąkach powstają małe nielegalne wysypiska śmieci. Pamiętaj że ważne jest jak segregujesz śmieci.

5 czerwca Dzień Ochrony Środowiska

Światowy dzień ochrony środowiska powinien trwać przez cały rok, na razie ma swój jeden dzień w kalendarzu przypadający właśnie na 5 czerwca. Jest to najstarsze i najszerzej obchodzone święto ekologiczne. Zostało ustanowione w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchody organizowane są w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce. Tegoroczne hasło obchodów to Go Wild for Life. Tego dnia poszukiwanie rozwiązań staje się sprawą wspólną. 5 czerwca każdy może przyłączyć się do obchodów na własną rękę. Zrewidować codzienne nawyki, sprawdzić, co można zrobić dla najbliższego otoczenia i wyjrzeć na swoje podwórko.

Zmiany zacznijmy od siebie!

Na każdym kroku mamy wybór by jeszcze bardziej dostosować nasze domy i mieszkania by były bardziej eko. Małymi krokami możesz zrobić bardzo dużo dla naszej wspólnej planety. Bo to od naszych małych decyzji zależy jak miejsce w którym teraz żyjemy będzie wyglądać za 10 lat.

Zwróć uwagę:

Idąc do sklepu zabierz ze sobą torby na zakupy. Najlepiej zaopatrzyć się w torby wielokrotnego użytku, które są wytrzymalsze i posłużą nam na wiele miesięcy.

Zwracaj uwagę na zużycie wody w domu. Zamiast wanny pełnej wody weź prysznic. Staraj się wstawiać tylko pełną zmywarkę naczyń, by umyć jak najwięcej za jednym razem. To samo tyczy się wstawiania pralki.

Zamiast kupować wodę w butelkach plastikowych zdecyduj się na dzbanki lub butelki filtrujące wodę. Zmniejsza to zużycie plastiku.

Zamiast poruszać się wszędzie samochodem, wyjdź troszkę wcześniej z domu i zrób sobie spacer. Nie Dość że zmniejszysz emisję spalin samochodowych, to jeszcze wyjdzie Ci to na zdrowie.

Pamiętaj że każdy twój mały wybór ma duży wpływ na naszą planetę.

Ochrona środowiska, a catering dietetyczny

Team Healthyfood catering wie jak ważne jest środowisko dlatego mamy w swojej ofercie opakowania ekologiczne wykonane z biodegradowalnej pulpy trzcinowej zabezpieczonej cienką powłoką transparentnego polipropylenu, materiału w 100% recyklingowalnego.

Posiadamy również sztućce wielokrotnego użytku wykonanych w 50% ze słomy pszennej i w 50% z PP. Zapakowanych w poręczne etui.

Każdy zestaw naszego cateringu jest zapakowany w papierową torbę.

Dodatkowo możesz nabyć torbę na zakupy wielokrotnego użycia lub torbę termiczną która przedłuży świeżość twoich potraw na dłużej w podróży.

Pamiętaj że równie ważne co zużycie plastiku jest nie marnowanie żywności. Dlatego w naszym cateringu masz możliwość skonsultowania swojej diety z dietetykiem, który pomoże dobrać odpowiednią ilość kalorii.

Jak segregować śmieci z cateringu?

  • Po spożyciu posiłku wyczyść pojemnik z resztek jedzenia.
  • Folię wraz z plastikowym pudełkiem wyrzuć do żółtego pojemnika na śmieci.
  • Opakowania biodegradowalne musimy potraktować inaczej. Folie dalej wrzucamy do pojemnika koloru żółtego, a umyte pudełka do kosza koloru niebieskiego.
  • Resztki posiłków należy wyrzucić do brązowego kosza.
  • Torby papierowe w których transportowany jest catering wrzucamy do niebieskiego kosza.
< poprzedni wpis

Dieta Low Fodmap

następny wpis >

Podgrzewanie posiłków w cateringu dietetycznym

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.