app Lider diety LOW FODMAP | -20% z kodem: HFJESIEN na całą ofertę w tym diety z Wyborem Menu

Zdrowie Lifestyle

Jak ważne jest spożywanie wspólnych posiłków?

09.09.2022

Jedzenie w naszym życiu jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, dostarcza nam niezbędnych witamin i składników odżywczych.

My Polacy mamy w zwyczaju świętowania przy wspólnym stole, największe wydarzenia w ciągu roku są przy wspólnym stole jak święta, urodziny czy ślub. Nie ważne jaka to okazja zawsze staramy się zastawić cały stół pysznościami siadamy z najważniejszymi osobami i spędzamy wspólnie czas. A co z codziennymi posiłkami?

Wspólne posiłki

Spożywanie posiłków wspólnie daje nam niesamowitą frajdę. W końcu kto nie lubi po ciężkim dniu usiąść ze swoją rodziną przy wspólnym stole i opowiedzieć jak minął dzień.

Nasz mózg zapamiętują zapach i smak, dlatego jedząc jakąś potrawę wracamy wspomnieniami do wydarzeń z przeszłości. Kto nie pamięta smaku domowych potraw które przygotowywała nam mama i babcia. Pyszne pierogi, smak świeżo smażonych naleśników z domową konfiturą babci.

Jedzenie z dziećmi

Od pierwszych dni dziecko łapie z mamą największą więź podczas karmienia. Często spożywanie posiłków w samotności jest uważane za potrzebę którą trzeba zaspokoić i nie sprawia tyle samo przyjemności jak spożywanie posiłków w towarzystwie. Wspólne jedzenie to budowanie tradycji rodzinnych. Nauka bycia ze sobą.

W czasach ciągłego pędu i telefonów komórkowych jeszcze bardziej ważne jest by spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi najbliższymi.

Małe dzieci często widząc że ktoś z ich otoczenia je jakiś produkt który nie wydaje im się apetyczny chociaż spróbuje potrawy. Daje to możliwości rozbudowania diety i poznawania nowych smaków.

Jedzenie w miejscu publicznym

Przy wyborze restauracji często kierujemy się ilością opinii oraz osobami które właśnie z niej korzystają. Jeśli restauracja jest pusta od razu mamy podejrzenia czy dobrze tam zjemy. Naturalne dla nas jest że jedzenie w większym gronie będzie odpowiedniejsze.

Lepsze trawienie

Niektórzy stwierdzą że to brednie. A jednak naukowcy stwierdzili że u osób spożywających posiłki wspólnie stwierdza się lepszą pracę jelit. Jedząc posiłek w samotności czy przed telewizorem. Spożywamy bardzo szybko posiłek nie rozdrabniając go odpowiednio. Przez to nasz żołądek nie jest wstanie nadążyć z trawieniem. Dzięki rozmową podczas posiłków dajemy czas naszemu układowi pokarmowego na strawienie go i przyswojenie.

Zdrowsze posiłki

Kolejnym plusem spożywania posiłku wspólnie jest wybieranie zdecydowanie zdrowszych potraw. Jeśli mamy sporządzić posiłek tylko dla siebie wybieramy najczęściej najszybszą potrawę lub korzystamy z gotowych dań dostępnych w sklepie.

Dobre dla zdrowia psychicznego

Badania dowodzą że dzieci jedzące posiłek razem z rodzicami zdecydowanie rzadziej cierpią na depresję, lepiej radzą sobie w szkole, rzadziej sięgają po alkohol czy narkotyki. Mają poczucie że są ważne i dorośli liczą się z ich zdaniem. Wspólne posiłki wymuszają na nas kontakt twarzą w twarz łatwiej wtedy odkryć czy drugiej osobie nic nie dolega.

Dzieci, które spożywają posiłki osobno często mają problemy ze współpracą w grupach. Dlatego staramy się rozbudzić w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat.

Dieta dla całej rodziny

Skorzystaj z naszej oferty Famili Box’ ów 2+1 lub 2+2.

Możesz wybrać dwie dowolne diety z naszych zestawów i jeden lub dwa zestawy dla dziecka.

Dzieci korzystające z cateringów jak ich rodzice często czują się docenieni i równi ze swoimi opiekunami.

Dodatkowo skorzystaj teraz z rabatu na rodzinne boxy na hasło: RODZINA możesz uzyskać  aż 20% rabatu.

Sprawdź czy Tobie się to opłaca i zadzwoń do naszego biura i zapytaj o wyliczenie Famili Boxu.

Przy zamówieniu zestawu pamiętaj o wpisaniu jakie dwie diety wraz z kalorycznością cię interesują oraz jaką kaloryczność wybierasz dla swojego dziecka.

Dodatkowo przypominamy że w naszym cateringu możesz porozmawiać z naszym dietetykiem który pomoże w doborze odpowiedniej kaloryczności i diety.

< poprzedni wpis

Fodmap w wersji wegetariańskiej

następny wpis >

Cukier i jego zamienniki

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.