app Dieta z Wyborem Menu | -20% z kodem: zdrowie20

Zdrowie

Na czym polega dieta wegetariańska i czy można zamówić pudełkową wersję?

24.01.2024

Dieta wegetariańska to coś więcej, niż tylko eliminacja określonych składników pochodzenia zwierzęcego. To tak naprawdę styl życia, pewien wybór, związany z potrzebą rezygnacji z mięsa i podobnych elementów jadłospisu. I chociaż dieta wegetariańska wiąże się z ograniczeniami, to wcale nie musi wiązać się z uczuciem głodu czy monotonią. Co więcej, dla jeszcze większej wygody możesz zdecydować się na pudełkową dietę wege, bez konieczności spędzania wielu godzin w kuchni i na szukaniu nowych przepisów!

Dieta wegetariańska – dieta bezmięsna

Dieta wegetariańska może przybierać różne formy, w zależności od tego, jakiego rodzaju składniki odzwierzęce zostaną z niej wyeliminowane. Do najpopularniejszego modelu żywieniowego, wprowadzanego najczęściej w postaci pierwszej formy przyzwyczajenia organizmu do diety bezmięsnej, jest jadłospis laktoowowegetariański. 

W jego przypadku przede wszystkim stawia się na całkowitą eliminację mięsa – w tym również ryb czy owoców morza. Siłą rzeczy taka dieta skupia się zatem głównie na składnikach roślinnych, ale dopuszcza także wprowadzenie nabiału, miodu oraz jajek (chociaż często również w dość ograniczonych ilościach).

Dieta wegetariańska, w odróżnieniu od wegańskiej, jest mniej restrykcyjna, co może mieć znaczenie chociażby w przypadku osób planujących dopiero przejście na taki model żywienia czy też takich, które ze względów zdrowotnych lub zwyczajnie światopoglądowych nie chcą/nie mogą przejść na weganizm. 

Co jest istotne w przypadku diety wege?

Wielu osobom przejście na dietę bezmięsną kojarzy się nie tylko z koniecznością rezygnacji z wielu lubianych potraw, ale głównie z problemem ewentualnych niedoborów składników odżywczych. Czy faktycznie jest się czym martwić?

Na czym polega dieta wegetariańska

Samodzielne przygotowywanie jadłospisu wegetariańskiego może być nie tylko czasochłonne, ale też wymagać drobiazgowego wyliczania makro i mikroskładników, które należy poprawnie zbilansować po eliminacji produktów mięsnych. Jeśli nie masz wiedzy na temat prawidłowego żywienia, może to faktycznie okazać się nieco kłopotliwym zadaniem. Czy istnieje zatem wygodne rozwiązanie?

Pudełkowa dieta wegetariańska

Decydując się na zamówienie pudełkowej diety wege możesz od razu przestać martwić się prawidłowością swojego nowego jadłospisie. Dlaczego?

Ponieważ catering z dowozem do domu jest opracowywany przez certyfikowanych dietetyków – każdy wariant diety pudełkowej stanowi zatem starannie przygotowany plan żywieniowy, w którym równoważą się tak wartości kaloryczne, jak i wyrównuje skład białka, węglowodanów czy tłuszczy.

Wegetariańska dieta pudełkowa to również gwarancja braku monotonii – doświadczeni kucharze dbają o to, by każdego dnia na Twoim stole lądowały posiłki smaczne i oryginalne. Dieta wege nie wymaga bowiem rezygnowania z wyrazistego smaku. To również dania sycące, świeże i zwyczajnie dostosowane do Twoich potrzeb!

Pamiętaj też, że dieta bezmięsna jest naprawdę zdrowa – między innymi dzięki ograniczeniu tłuszczu zwierzęcego w jadłospisie. 

< poprzedni wpis

Mikroelementy i makroelementy w diecie

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.