app Lider diety LOW FODMAP | -18% z kodem: zdrowadieta na całą ofertę w tym diety z Wyborem Menu

dieta active

  Przedział kaloryczny:
 • ok. 1800-3000 kcal
 • Rozkład makroskładników
 • B:25% t:30% W:45%
 • Warianty w pełnej kaloryczności:
 • 5 posiłków/dzień
 • Główne cechy:
 • różnorodna
 • optymalna
 • po prostu zdrowe odżywianie

Pudełkowa dieta ACTIVE

Dieta ACTIVE to absolutny hit naszej oferty cateringowej! Ten jadłospis jest pyszny i daje solidną dawkę energii do działania. Powstał w oparciu o najlepsze składniki i zasady zdrowego żywienia. To różnorodny model odżywiania dla osób aktywnych, które przyjmują dziennie większą ilość kalorii, bo i tak szybko spalą ich nadmiar.

Dieta pudełkowa dla aktywnych

Catering ACTIVE, jak wskazuje na to sama nazwa, jest propozycją idealną dla Ciebie, jeśli:

 • jesteś osobą zdrową, która nie ma żadnych ograniczeń żywieniowych, 
 • oczekujesz różnorodnego menu,
 • lubisz jeść i testować różne smaki z kuchni całego świata,
 • potrzebujesz wsparcia w codziennym, zdrowym modelu żywienia, zbudowanym według określonych parametrów żywieniowych,
 • należysz do osób aktywnych fizycznie.

Dieta ACTIVE – optymalny catering dietetyczny dla kobiet i mężczyzn

ACTIVE to program dla każdego, kto nie ma żadnych ograniczeń żywieniowych w postaci alergii pokarmowych, IBS lub innych chorób. Stworzyliśmy ją zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy poszukują zdrowych i smacznych posiłków. Przy niższej wartości energetycznej sprawdzi się dla mężczyzn o małej aktywności fizycznej, w wyższej dla uprawiających sport (ilość kalorii ustalasz samodzielnie).

Smaczna i różnorodna dieta pudełkowa ACTIVE

ACTIVE to różnorodny catering dla aktywnych, przez co stanowi prawdziwy bestseller wśród naszych gotowych cateringów.  To klasyczny, zdrowy sposób żywienia z wyjątkowym menu. Jadłospis dla aktywnych opiera się na produktach, przyprawach i składnikach odżywczych dostępnych na rynku.
 

Nasi dietetycy zadbali o to, by w ramach diety znalazły się dania kuchni polskiej, włoskiej, tajskiej czy arabskiej. Jeśli lubisz różnorodną kuchnię, bogatą zarówno w dania wytrawne, jak i w słodkie.  Do jadłospisu dodaliśmy również desery fit, więc jest to idealne rozwiązanie dla łakomczuchów. Prosto, smacznie i zdrowo. Po prostu! 
 

Oferujemy catering sportowy ACTIVE w pełnej kaloryczności. Możesz zdecydować się na ten model w opcji 5 lub 3 posiłków dziennie. W ramach cateringu dla aktywnych dostępne są warianty: 1800, 2000, 2500 oraz 3000 kcal. W pierwszym przypadku Twoje menu składa się ze śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Jeśli wybierzesz opcję z 3 posiłkami dziennie każdego dnia otrzymasz śniadanie, obiad i kolację. 
 

Przed zastosowaniem tego sposobu żywienia skontaktuj się z naszym dietetykiem, aby dobrać odpowiednią ilość kalorii. Skorzystaj z naszego kalkulatora, by wyliczyć optymalne zapotrzebowanie energetyczne

Komu najbardziej przysłuży się dieta dla aktywnych?

Dieta sportowca to idealna propozycja dla osób dbających o budowę masy mięśniowej. Intensywny wysiłek sprawia, że w organizmie powstają niedobory różnych składników odżywczych. Osoby aktywne fizycznie muszą zbilansować swój sposób żywienia, by nie zabrakło w nim witamin i składników mineralnych. 

W tej kategorii znalazło się głównie żelazo, wapń i magnez. Szczególnie ten pierwszy minerał jest polecany dla osób narażonych na stres, obecny w życiu każdego sportowca. Poziom żelaza we krwi wpływa na produkcję hemoglobiny. Ta substancja przenosi tlen do komórek i do mięśni, dlatego jest istotna dla wydolności organizmu. Brak tego składnika oznacza większe zmęczenie i mniejszą szansę na lepsze wyniki w trakcie treningu.

W przypadku mężczyzn dużą rolę odgrywa cynk, odpowiedzialny za poziom testosteronu, ale także za zmiany metaboliczne. Spośród witamin warto wymienić choćby te z grupy B, bo wpływają na gospodarkę energetyczną organizmu.

Sportowcy nie mogą zapominać, aby ich dieta zapewniała odpowiednią podaż energii. W takim wypadku głównym składnikiem będą węglowodany, które stanowią od 45% aż do 60% całkowitej ilości kalorii. Aby skutecznie trenować, potrzeba szybkiego zastrzyku energii, a żaden składnik odżywczy nie nadaje się do tego lepiej niż popularne "węgle". 

Dla osób aktywnych fizycznie optymalna ilość tego makroskładnika to 2,5 g na każdy kilogram masy ciała. Taka ilość zapewnia uzupełnienie zapasów glikogenu, niezbędnego do dużego wysiłku. Aby wątroba wyrównała jego poziom, potrzeba nawet kilkudziesięciu godzin.

Z kolei białko odpowiada za tworzenie nowych tkanek, jakie niszczy się i odbudowuje poprzez trening. Proteiny biorą udział w procesach anabolicznych. Eksperci przyjmują, że podaż tego składnika powinna wynosić co najmniej 1,5 - 2 g na każdy kilogram masy ciała. 

W czasie intensywnych ćwiczeń sportowcy pozbywają się też dużych ilości wody. Dlatego w ich diecie nie powinno zabraknąć napojów i pokarmów, które nawadniają organizm. W tej kategorii najlepsze właściwości wykazują warzywa i owoce, w których woda stanowi największy udział. 

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.