app Dieta z Wyborem Menu | -20% z kodem: zdrowie20

dieta wege low fodmap

  Przedział kaloryczny:
 • ok. 1200 – 3000 kcal
 • Rozkład makroskładników
 • B:15-20% T:25-30% W:50%
 • Warianty w pełnej kaloryczności:
 • 5 posiłków/dzień
 • Główne cechy:
 • Dieta laktoowowegetariańska
 • Bez glutenu i laktozy
 • Budowana jako II etap eliminacyjny diety low fodmap

Dieta Low FODMAP WEGE

Dieta Low FODMAP WEGE to catering wegetariański odpowiadający założeniom programu żywieniowego L-FODMAP, eliminujący jednocześnie potrawy mięsne. Starannie dobrane składniki przynoszą ulgę nadwrażliwemu układowi pokarmowemu, zapewniając przy tym uczucie sytości i zadowolenie z przyjmowania zróżnicowanej diety.

Dieta wegetariańska FODMAP – czy jest dla Ciebie?

Wegetariańska dieta FODMAP to propozycja dla każdej osoby, który zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami związanymi z nieprawidłową pracą żołądka i jelit. W szczególności przeznaczona jest dla Klientów walczących na co dzień z takimi schorzeniami, jak SIBO czy IBS. W ogólnym rozrachunku catering Low FODMAP WEGE może okazać się dobrym wyborem w przypadku, gdy:
 

 • odczuwasz przykre dolegliwości trawienne ze strony układu pokarmowego, zwłaszcza po spożyciu określonych produktów,
 • miewasz częste wzdęcia brzucha,
   
 • jesteś wegetarianinem i potrzebujesz zmniejszyć ilość produktów z wysokim Fodmap,
   
 • unikasz w diecie mięsa, ale też czosnku oraz cebuli,
   
 • obok produktów mięsnych chcesz wykluczyć także gluten i laktozę z codziennej diety.

   

Dieta FODMAP dla wegetarian

Dieta WEGE Low FODMAP to program cateringowy w wersji wegetariańskiej, personalizowany pod kątem potrzeb osób zmagających się z problemami trawiennymi. Ten wariant gotowej diety pudełkowej FODMAP WEGE można uznać za drugi etap eliminacyjny stosowany w przypadku modelu żywienia typu low fodmap, ponieważ dopuszczamy do menu ciecierzycę i różnego rodzaju produkty z białka sojowego. Nadal jednak wykluczamy czosnek, cebulę oraz gluten i laktozę. W diecie tej zwracamy ogromną uwagę na produkty z dużą zawartością fodmap i staramy się dobierać je w odpowiednio niskiej gramaturze tak, by nie wywoływały problemów żołądkowych.
 

 

Czym wegetariańska dieta pudełkowa FODMAP różni się od innych diet?


Dieta WEGE Low FODMAP to program żywieniowy stanowiący drugi etap eliminacyjny fodmap w wersji wegetariańskiej (przeczytaj o diecie Low Fodmap), ale w wersji wegetariańskiej. Ten model dietetyczny wyklucza pewną gamę produktów krótkołańcuchowych węglowodanów słabo wchłanianych, szybko fermentujących i o wysokim ciśnieniu osmotycznym. Catering FODMAP WEGE wyklucza zatem takie produkty, jak gluten oraz laktoza, a także mięso i przetwory z niego. Dieta pudełkowa tego rodzaju została opracowana z myślą o dostarczeniu organizmowi wszystkich niezbędnych makro i mikroelementów, z zachowaniem wymaganej kaloryczności. Nie zapominam także o tym, że jedzenie powinno być przede wszystkim smaczne i sycące – a to są elementy gwarantowane w naszym menu!

Catering WEGE Low FODMAP oferujemy w pełnej kaloryczności, to jest w wariantach 1200, 1500, 1800, 2000 oraz 2500 kcal. Klienci mogą zdecydować się na dietę pudełkową w opcji 5 posiłków dziennie, na którą składają się: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Drugim wariantem jest catering podzielony na 3 posiłki dziennie, który składa się ze śniadania, obiadu i kolacji.

Przed wyborem wegetariańskiej diety Low FODMAP zachęcamy do skontaktowania się z naszym dietetykiem w celu dobrania odpowiedniej kaloryczności lub też do skorzystania z naszego kalkulatora kalorii.

* dieta nie jest polecana osobom chorującym na celiakię, ponieważ w posiłkach mogą znajdować się śladowe ilości glutenu

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.