app Dieta z Wyborem Menu | -20% z kodem: zdrowie20

Zdrowie Lifestyle

Dieta active i super active - dla kogo najlepsza?

24.01.2024

Nasz catering dietetyczny przygotowywany jest w taki sposób, aby był odpowiedni dla osób z różnymi wymaganiami. W naszej ofercie znajdują się diety wege, diety slim dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, dieta keto, dieta diabetic, dieta hashimoto czy diety detoks. Nie zapominamy także o diecie active oraz super active dla sportowców i osób, które potrzebują dostarczać swojemu organizmowi większe ilości składników odżywczych. 

Dieta active i super active – dieta pudełkowa dla aktywnych 

Dla naszych klientów, który potrzebują dużej dawki energii, przygotowaliśmy dwie diety dla aktywnych, diety z solidną dawką energii! Diety te, chociaż mają podobne nazwy, różnią się nieco między sobą. Różnica polega przede wszystkim na ilości dostarczanych w nich kalorii, przy czym rozkład makroskładników w obu dietach pozostaje taki sam. Różnicą jest także ich przeznaczenie. Dieta super active przeznaczona jest głównie dla sportowców i ze względu na potrzebę dostarczenia większej ilości kilokalorii składa się z 6 posiłków. 

Dieta active – idealna dla osób aktywnych  

Jeżeli nie chorujesz, a w Twojej diecie mogą znajdować się wszystkie składniki, dieta active będzie dla Ciebie idealna. Jest to dieta optymalna, różnorodna i bardzo zdrowa. Składa się z pięciu posiłków o kaloryczności od 1800 do 3000 kcal. Jest przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia, jesteś w ciągłym biegu, to dieta ze zwiększoną ilością kalorii jest dla ciebie, gdyż nadwyżkę kalorii szybko spalisz. Dieta active przygotowana jest według określonych parametrów żywieniowych i znajdują się w niej potrawy bardzo różnorodne potrawy z kuchni całego świata – naszej rodzimej, arabskiej czy włoskiej. W diecie znajdują się dania wytrawne, ale też słodkie – czyli jesz smacznie i zdrowo! W tej diecie możliwy jest wybór ilości posiłków: 5 lub 3 na dzień z wariantami kalorycznymi: 1800, 2000, 2500 lub 3000 kcal. Jeżeli nie wiesz, jaka jest odpowiednia dla Ciebie kaloryczność, zachęcamy do konsultacji z naszym dietetykiem, który wyliczy optymalne zapotrzebowanie energetyczne. 

Dieta active i super active - dla kogo najlepsza?

Dieta super active – optymalna dla sportowców 

Osoby superaktywne, czyli takie które trenują, potrzebują też super diety. Dieta super active jest idealna dla wszystkich, którzy potrzebują zwiększonej dziennej dawki kaloryczności, a jednocześnie chcą jadać zdrowe i smaczne posiłki. Jest to dieta sportowa, wysokokaloryczna (3500 – 4000 kcal) w 6 posiłkach na dzień. Komu poleca się tę dietę? Przede wszystkim sportowcom, którzy mają intensywne treningi kilka razy w tygodniu, a także osobom, które oczekują diety różnorodnej przygotowanej z najlepszych składników. Jest ona pomocna w osiąganiu doskonałych wyników sportowych i ich poprawianiu. W diecie znajdują się zarówno dania wytrawne, jak i słodkie. Opcja diety super active składa się ze śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku, kolacji, a także dodatkowego posiłku, tzw. posiłku około treningowego. Jeżeli nie chcesz samemu przygotowywać sobie posiłków, nie masz na to czasu lub pomysłu, to właśnie taka dieta jest dla ciebie idealna! 

Wszystkie dania przygotowywane są na kilka godzin przed dostarczeniem. Są więc świeże. W ich przygotowaniu stosuje się sycące i kaloryczne produkty, które jednocześnie są lekkostrawne. W zestawie znajduje się duża liczba białka, złożonych węglowodanów i porcje pysznych warzyw. 

Daj o zdrowie i witalność wybierając zdrowe diety! 

Dobra dieta to przede wszystkim dieta zrównoważona, dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych. To nie tylko białka, tłuszcze i węglowodany, ale również witaminy, minerały i błonnik. Właściwe proporcje tych składników mają kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Kiedy mówimy o zdrowej diecie, mówimy również o zróżnicowanej diecie. To oznacza spożywanie produktów z różnych grup.  Tylko w ten sposób możemy zapewnić naszemu organizmowi wszystko, czego potrzebuje. W HFood znamy te zasady i wiemy, jak istotne jest zdrowe odżywianie, oraz jaką posiada moc oddziaływania na nasze codzienne życie.

< poprzedni wpis

Mikroelementy i makroelementy w diecie

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.