app Lider diety LOW FODMAP | -23% z kodem: SUMMER na całą ofertę w tym diety z Wyborem Menu

dieta hashimoto no dairy

  Przedział kaloryczny:
 • ok. 1200 – 2500 kcal
 • Rozkład makroskładników
 • B:20-25% T:30-35% W:40-45%
 • Warianty w pełnej kaloryczności:
 • 5 posiłków/dzień
 • Główne cechy:
 • Niski i średni ŁG
 • Bez glutenu i nabiału
 • Wyklucza soję i ogranicza warzywa krzyżowe

Dieta pudełkowa HASHIMOTO

Dieta pudełkowa dla osób z Hashimoto to sposób żywienia, który dostosowaliśmy do potrzeb osób zmagających się z tym schorzeniem.

Ta dieta jest też odpowiednia dla chorych na niedoczynność tarczycy. Dieta w hashimoto powinna być dobrze dobrana, a produkty użyte w gotowaniu muszą być bezpieczne w leczeniu tarczycy

Dieta Hashimoto i przy niedoczynności tarczycy

Opracowaliśmy ten sposób żywienia w oparciu o wysokiej jakości składniki odżywcze. To dobrze skomponowana dieta, która wyklucza nabiał i gluten. Wybierz ten wariant, jeżeli:

 • cierpisz na niedoczynność pracy tarczycy lub chorobę Hashimoto,
 • pragniesz wspomóc proces leczenia tej choroby,
 • zależy Ci na zdrowiu i chcesz się dobrze czuć,
 • czujesz ciągłe zmęczenie i rozdrażnienie,
 • chcesz usunąć z diety gluten oraz nabiał.

Dieta przy Hashimoto - zalecenia żywieniowe

Zbilansowana dieta HASHIMOTO no dairy jest dla osób cierpiących na niedoczynność tarczycy lub chorobę Hashimoto, która jest jej częstą przyczyną.

Catering diety pudełkowej HASHIMOTO zbudowaliśmy w oparciu o produkty z niskim i średnim ładunkiem glikemicznym. Zwiększyliśmy w nim podaż białka na rzecz węglowodanów, co wpływa korzystnie na metabolizm tarczycy.  To odpowiednio dobrana dieta, bogata w błonnik i składniki mineralne. Z pewnością sprawdzi się u osób, które z różnych przyczyn chcą usunąć nabiał oraz produkty glutenowe.

W układaniu diety ważna jest wiedza o tym, czego nie jeść i czego unikać przy danym schorzeniu oraz jak uzupełnić niedobory. Na tym polega sztuka cateringu - część pokarmów szkodzi i jest antyodżywcza, a część z nich jest niezbędna dla zdrowia i życia

Dlaczego choroba Hashimoto wymaga stosowania diety?

Hashimoto to choroba, którą powoduje stan zapalny o podłożu autoimmunologicznym. Oznacza to, że komórki organizmu atakują jeden z jego organów. W tym przypadku jest to tarczyca. W wyniku przewlekłego zapalenia tarczycy dochodzi do zmian hormonalnych, a ten narząd odpowiada za regulację takich procesów w organizmie, jak:

 • tempo pracy serca, 
 • metabolizm,
 • temperatura ciała,
 • poziom energii.

Warto pamiętać, że hashimoto należy do chorób, które są najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy. Na początku to schorzenie może nie dawać żadnych objawów, jednak w trakcie jej nasilenia dochodzi do zmian w ciele chorego. W wyniku zmian w produkcji hormonów tarczycy dochodzi do powiększenia tego gruczołu. Wole się rozrasta, co jest szczególnie widoczne u osób szczupłych. 

Oznacza to, że w walce z hashimoto niezbędne jest leczenie niedoczynności tarczycy. Dlatego osoby chore powinny spożywać jod, selen i prowadzić suplementację witaminy D. Dzięki temu lepiej zapanują nad zmianami hormonalnymi. Z kolei produkty mleczne zawierają kazeinę, której spożycie zwiększa reakcje układu odporności i warto jej unikać. Odpowiednio zbilansowana dieta powoduje, że można łatwiej przywrócić prawidłową pracę tarczycy.

Z chorobą hashimoto często idzie w parze nadwaga. Wynika to ze słabszej pracy tarczycy, co spowalnia tempo metabolizmu. Ciało gromadzi tkankę tłuszczową, bo nie otrzymuje prawidłowych sygnałów z tego gruczołu. Jeśli tarczyca uruchomi produkcję potrzebnych enzymów, to dochodzi do równowagi i osoby z chorobą hashimoto zaczynają chudnąć. Dlatego tak ważnym aspektem w chorobach autoagresywnych jest stabilizacja układu hormonalnego, co powoduje spadek masy ciała i znaczną poprawę stylu życia.

 

Jadłospis HASHIMOTO – dieta bezglutenowa

Dieta HASHIMOTO no dairy to program, który wyklucza zarówno gluten, jak i nabiał. Te pokarmy to substancje wolotwórcze, które prowadzą do gorszego funkcjonowania tarczycy. Ze składników pokarmowych wykluczyliśmy soję, która wpływa niekorzystnie na działanie tego gruczołu (wydziela fitoestrogeny), jednak korzystamy z produktów białka sojowego. 

Ograniczyliśmy także obecność warzyw krzyżowych, do których należą rzepa, brokuły czy kalafior. W diecie w Hashimoto zmniejszyliśmy też ilość słodkich posiłków.

Catering HASHIMOTO jest dostępny w pełnej kaloryczności, w opcji 5 posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Jeśli wybierzesz 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), to możesz skorzystać z wariantów: 1200, 1500, 1800, 2000 oraz 2500 kcal.

Przed zastosowaniem diety skontaktuj się z naszym dietetykiem w celu dobrania odpowiedniej kaloryczności. Możesz również to zrobić przez zastosowanie naszego kalkulatora.  

* Nie polecamy tej diety osobom chorującym na celiakię, ponieważ w posiłkach mogą znajdować się śladowe ilości glutenu.

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.