app Dieta z Wyborem Menu | -15% z kodem: jemzdrowo

Zdrowie Healthy News

Oczyszczanie organizmu – detoks sokowy

07.09.2022

Oczyszczanie organizmu stało się ostatnio bardzo modne, jednak wiele osób nie wie jak do niego podejść, od czego zacząć i kiedy najlepiej stosować.

Detoks organizmu – na czym to polega

Detoks jest przede wszystkim metodą usuwania z organizmu toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. To one są często przyczyną , że czujemy się ociężali i zmęczeni.

Kiedy warto pomyśleć o oczyszczaniu organizmu?

O oczyszczaniu organizmu należy pomyśleć, gdy czujesz że brakuje Ci energii, masz uczucie ciągłego zmęczenia, jesteś drażliwy, cierpisz na zaparcia, gazy, wzdęcia, twoja skóra zaczyna mieć szarawy odcień, a włosy i paznokcie nadmiernie się łamią. jeżeli zaobserwowałeś u siebie takie objawy warto sięgnąć po witaminowe serum w butelce. Wiesz, że detoksem sokowym możemy odwrócić skutki złej diety.

Dlaczego akurat detoks sokowy?

W naszym cateringu detoks sokowy to zestaw 6 warzywno- owocowych soków, wyciskanych metodą Cold Press, dzięki którym oczyścisz w szybki i zdrowy sposób swój organizm. Dzięki metodzie tłoczenia soków na zimno poprzez powolne ich miażdżenie, nie wytwarza się ciepło, a co za tym idzie, sok to 100% witamin i składników mineralnych. Dzięki odżywczym koktajlom dostarczysz organizmowi niezbędnych 1000 kalorii w ciągu dnia. Dodatkowo warzywa i owoce, w postaci skoncentrowanego soku, pomogą oczyścić twoją wątrobę oraz nerki. Regeneracja tych narządów jest niezwykle ważna, przy odpowiednim usuwaniu toksyn z organizmu.

Kiedy najlepiej zacząć detoks sokowy

Najważniejsze jest nastawienie psychiczne. Jak w każdej diecie, którą stosujemy, nasze nastawienie ma tutaj kluczową rolę. Dieta sokowa powinna trwać od 3 do 5 dni. Najlepiej przeprowadzać ją kilka razy w roku zaleca się w okresie letnim. Zimą nasz organizm jest wystawiony na niskie temperatury, a brak słońca dodatkowo negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Nie zaleca się stosowanie detoksu jako przejścia na zdrową dietę. Jeśli do tej pory odżywałeś się za pomocą fast food, spożywałeś słodkie napoje gazowane, nie dostarczając odpowiednich ilości błonnika, witamin i składników mineralnych, organizm może zareagować bardzo negatywnie, a Ty na długi czas zrazisz się do wszelkich detoksów. Zmiany zaczynaj zawsze stopniowo, najlepiej od od przejścia na zdrowe zbilansowane posiłki. Po minimum tygodniu od wprowadzenia pierwszych zmian, możemy skorzystać z detoksu sokowego by w szybszy sposób oczyścić nasz organizm.

Dlaczego lepiej skorzystać z detoksu sokowego niż głodówki?

Odpowiedź jest prosta. Głodówka nie dostarcza naszemu organizmowi witamin i niezbędnych składników mineralnych potrzebnych do zachowania funkcji życiowych. Nasz organizm nie ma z czego budować przeciwciał, przez co narażamy się na spadek odporności. Zaburzona zostaje również gospodarka hormonalna.

Pamiętajmy, że detoksu sokowego nie zaleca się stosować dłużej niż 5 dni. Jeśli jesteś szczupłą osobą i masz bardzo mało tkanki tłuszczowej,  to 3 dni detoksu wystarczą, by się oczyścić. Najważniejsze to słuchać swojego organizmu.

Czy są skutki uboczne detoksu?

Owszem są. Podczas detoksykacji organizmu bardzo mocno filtrujemy naszą wątrobę. Narząd ten w intensywny sposób zaczyna pracować i wydalać toksyny. Podczas wzmożonego oczyszczania toksyny te w szybszy sposób usuwają się z naszego organizmu przez co możemy zaobserwować:

  • silny ból głowy
  • zmęczenie
  • rozdrażnienie
  • wymioty
  • biegunkę

Jest to naturalny proces, im większe zaobserwujesz u siebie dolegliwości, tym bardziej najprawdopodobniej zanieczyszczony był organizm. Apogeum objawów pojawia się  drugiego dnia. Trzeciego dnia detoksu, objawy przechodzą, a klienci obserwują u siebie wzrost sił witalnych, poprawę kondycji ciała i lepsze samopoczucie i brak uczucia głodu.

Pamiętaj, aby w trakcie detoksu nie planować żadnych zajęć, które będą wymagały wzmożonego wysiłku fizycznego. Skoncentruj się na stretchingu, jodze czy relaksie przy dobrej książce.

Czy w trakcie detoksu można pić inne napoje?

Dozwolone są napary z ziół, oraz duże ilości wody. W trakcie trwania detoksu powstrzymaj się od picia kawy i herbaty. Najlepsze ziołowe herbatki to:

  • napar z czarnego bzu.
  • napar z korzenia mniszka lekarskiego
  • napar z pokrzywy.

Ważną informacją jest również to, że nasz detoks sokowy możesz zamawiać dodatkowo do swojej diety. Podziel 6 soków na dwa dni i ciesz się 3 porcjami witaminowych koktajli.

Sprawdź naszą ofertę już teraz.

< poprzedni wpis

Podgrzewanie posiłków w cateringu dietetycznym

następny wpis >

Alergia na laktozę, czy nabiał – jaka jest różnica?

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.