app Lider diety LOW FODMAP | -23% z kodem: SUMMER na całą ofertę w tym diety z Wyborem Menu

Zdrowie Lifestyle Kulinaria

Selerowy trend

06.09.2022

Twórcą selerowego trendu jest Anthony William, autor książki “Celery Juice: The most powerful medicine of our time. Healing millions worldwide”, w której zaleca wypicie pól litra czystego, świeżo wyciśniętego soku z selera na czczo, na 30 minut przed pierwszym posiłkiem. Powodów do picia soku z selera jest mnóstwo: Obniża ciśnienie krwi Przyśpiesza metabolizm Do spalenia soku z selera organizm spala więcej kalorii niż seler na w sobie Dzięki dużej zawartości potasu, stymuluje produkcję moczu Błonnik z selera naciowego zapobiega zaparciom Przywraca odpowiednią ilość kwasu solnego w żołądku stąd korzystnie wpływa na trawienie Bogaty jest w duże ilości flawonoidów o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych Sok z selera zalecany jest przy problemach z nerkami, pęcherzem moczowym, tarczycą oraz nadnerczami.

Regularne picie pozwala ograniczyć dolegliwości skórne tj.: egzema, trądzik czy różnego rodzaju wysypki   W soku z selera znaleźć można duże ilości flawonoidów o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Pełnią one ważną rolę w profilaktyce nowotworów oraz wielu chorób przewlekłych. Sok z selera zalecany jest przy problemach z nerkami, pęcherzem moczowym, tarczycą oraz nadnerczami. Jego regularne picie pozwala ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować dolegliwości skórne, między innymi egzemę, trądzik i wysypki różnego pochodzenia.

Czy sok z selera odchudza?

Picie samego soku nie wystarczy aby zrzucić zbędne kg, ale zdecydowanie wspomaga metabolizm, mocno syci i oczyszcza organizm z nadmiaru wody. Oczywiście istnieją przeciwwskazania do picia soku z selera: przede wszystkim jest to alergia, dodatkowo nie powinny spożywać go osoby z zapaleniem pęcherza ze względu na obecne w nim szczawiany. Kobiety w ciąży powinny unikać soku z selera a w trakcie menstruacji może powodować wzmożone krwawienie. Przy spożywaniu dużej ilości selera, należy suplementować potas oraz wapń. Jeśli nie jesteś w stanie przełknąć smaku samego selera, świetnie komponuje się z marchewką, jabłkiem czy cytryną. PYCHA!

< poprzedni wpis

Kaloria kalorii nierówna

następny wpis >

Dieta Low Fodmap

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.