app Dieta z Wyborem Menu | -20% z kodem: zdrowie20

Lifestyle

Catering dietetyczny - co to jest? Korzyści i sekrety tego sposobu żywienia

26.02.2024

“Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Już w czasach Jana Kochanowskiego ludzie widzieli związek między tym, co mieli na talerzu, a stanem swojego zdrowia. Jednak to dopiero XXI wiek przyniósł rozwiązania, które w prosty sposób wspierają kondycję człowieka i jego jakość życia. Czy dieta pudełkowa jest jednym z nich?

Catering dietetyczny - co to jest?

Dieta pudełkowa to coraz popularniejszy sposób odżywiania wśród mieszkańców miast. Jest to usługa, która polega na dostarczeniu pełnej porcji jedzenia na cały dzień. W ten sposób zabiegane osoby dostają do domu zbilansowane posiłki o określonej porze. Firmy transportujące jedzenie przywożą je w szczelnych pudełkach i stąd wzięła się nazwa tej diety.

Dodatkowo wszystkie posiłki są oznaczone odpowiednią nazwą. W ten sposób odbiorca diety nie pomyli obiadu ze śniadaniem bądź z kolacją. Catering dietetyczny jest nie tylko dla osób, które nie chcą gotować lub nie mają na to czasu. Stanowi także dobre rozwiązanie dla ludzi dbających o linię albo pragnących zrzucić nadmiar kilogramów.

Warto pamiętać, że dieta pudełkowa to nie tylko jedzenie podane na wynos i dostarczone do domu klienta. To budzi błędne skojarzenia z fast foodami. Tymczasem catering dietetyczny to przede wszystkim zdrowe odżywianie i promocja prawidłowego stylu życia.

Wybierając ten sposób żywienia, to Ty decydujesz o ilości kalorii w swoich posiłkach i ich pełnym składzie. Dlatego przed wyborem diety pomyśl nad pytaniem: catering dietetyczny – co to jest dla mnie i jak mogę z tego skorzystać?

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Myśląc o diecie pudełkowej, nie sposób nie wspomnieć o kosztach jej prowadzenia. Catering dietetyczny to określona cena za pełen zestaw posiłków na cały dzień. I tutaj wszystko zależy od ilości kalorii:

  • w wariancie redukcji masy będzie to od 1200 do 1800 kalorii – tutaj cena waha się od 52 zł do 72 zł za dzień,
  • w wariancie budowania masy będzie to od 2000 do 3000 kalorii – ceny w tym przedziale występują od 64 zł do 95 zł za każdy dzień żywienia.

Warto pamiętać, że to, ile kosztuje dieta pudełkowa, zależy także od ilości posiłków. Im więcej dań w zestawie, tym cena będzie wyższa. Wynika to z wysiłku, jaki trzeba włożyć w ich przygotowanie. Catering dietetyczny, cena całościowa zależy też od szeregu czynników:

  • od pomocy dietetyka, który układa jadłospis,
  • od kosztów dowozu,
  • od kosztów zakupu pojedynczych składników i ich przygotowania.

Jednocześnie dieta pudełkowa oznacza oszczędność czasu, którego nie stracisz na zakupy, gotowanie i przywiezienie jedzenia do domu.

Czy dieta pudełkowa wspiera zdrowe odżywianie?

Catering dietetyczny to nie tylko korzyści w postaci mniejszej ilości obowiązków domowych, ale także zdrowe odżywianie. I dzieje się tak z kilku określonych powodów:

  • wszystkie posiłki mają określoną ilość kalorii - dzięki temu ograniczysz podjadanie i zwiększysz dyscyplinę w sferze żywienia,
  • dzięki gotowym posiłkom zawsze możesz po nie sięgać o odpowiedniej porze, dzięki czemu zapanujesz nad rytmem dobowym, a twój organizm Ci za to podziękuje,
  • nad składem posiłków czuwa dietetyk – w ten sposób nie spożyjesz produktów, które mogą Ci zaszkodzić,
  • to Ty wybierasz rodzaj sposobu żywienia – od diety wegańskiej, poprzez keto, aż po dietę dla diabetyków. Podstawą diety pudełkowej jest specjalne podejście do każdego klienta i jego potrzeb.

Catering ma wspierać cele, jakie stawiasz przed sobą. Jest tak niezależnie od tego, czy to będzie redukcja masy, jej zwiększenie czy wsparcie w walce z chorobą.

Jak widać, dieta pudełkowa ma mnóstwo zalet i może być elementem zdrowego stylu życia. Jej celem jest nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim trwała poprawa zdrowia i zwiększenie kontroli nad swoim życiem. Bogactwo i różnorodność cateringu dietetycznego sprzyjają zbilansowanym sposobom żywienia i umożliwiają jego dostosowanie nawet do najbardziej wygórowanych potrzeb.

< poprzedni wpis

Jaki catering dietetyczny wybrać? Praktyczny przewodnik po wyborze odpowiedniej opcji

następny wpis >

Detoks sokowy - jak zdrowe soki mogą wspomagać proces detoksykacji?

Serwis wykorzystuje pliki cookies niezbędne do prawidłowego działania. Zasady stosowania plików cookies w Polityce prywatności.